Přihlášení

Nejnovější foto

RCEV

Kdy a kde nás najdete?

Pokud počasí dovolí - na letišti „Na Fialové louce“, pravidelně každou sobotu a neděli v odpoledních hodinách, nepravidelně pak rovněž v pracovní dny odpoledne.

Zúčastnili jsme se.

EUROCUP Air combat Odry 16.5.2009

Když jsem se dozvěděl, že se v blízkosti Ostravy bude konat soutěž v air combatu, nemohl jsem odolat a vyrazil do Oder na čumendu. Pracovní povinnosti mi zabránily vyjet už ráno, ale i těch pár letů, které jsem po obědě stihnul vidět stály za to. Ty eroplány létají opravdu rychle, velmi rychle. Do sedmičlenného finále postoupila i jedna dívka a držela se v něm dobře. Bohužel bylo finále poznamenáno několika killy a pokud jsem dobře viděl, plný čas měl pouze jeden eroplán. Pravidla air combatu ale příliš neznám a tak je možné, že se pletu.

Drakiáda Frýdlant n. Ostravicí 11.10.2008

V sobotu 11.10. jsme byli opět pozváni na letiště do Frýdlantu, abychom předvedli letecké modely. Počasí letos vyšlo náramně a program drakiády byl plný zajímavých ukázek dospělých letadel, parašutistů, hasičů, mažoretek i klauna a tak k předvedení modelů v akci ani nedošlo. I na stojánce byl o modely zájem a kolegové trpělivě odpovídali na tradiční otázky.
Zážitkem byly lety tří Zlínů.
Několik fotek naleznete tady.

Slet dvojplošníků Bahna 2008

O víkendu 24.-25.5.2008 se konal tradiční slet dvojplošníků na letišti Bahna u Frýdku-Místku. Fotogalerii z akce najdete TADY.

Uplynulá sezóna RCEJ očima Jirky Veselovského.

Vážení kolegové,

na závěr velmi úspěšné sezóny 2007 v kategorii RCEJ bych vám chtěl sdělit touto formou několik informací.

Drakiáda Frýdlant n. Ostravicí 20.10.2007

20.10. jsme přijali pozvání na drakiádu ve Frýdlantu nad Ostravicí a dopoledne vyrazili předvést některé naše modely. Už ve Frýdku-Místku bylo jasné, že je zle! Bílá peřina rostla každým ujetým kilometrem a na letišti nás čekala souvislá vrstva sněhu. Teplota kolem nuly, no co víc si může motorář přát! Naštěstí začalo prosvítat slunce a po poledni sníh roztál alespoň na asfaltové dráze. Dorazili taky hasiči, kteří předvedli svůj zásahový vůz.

Syndikovat obsah
Leteckomodelářský klub Polanka