Přihlášení

Nejnovější foto

RCEV

Kdy a kde nás najdete?

Pokud počasí dovolí - na letišti „Na Fialové louce“, pravidelně každou sobotu a neděli v odpoledních hodinách, nepravidelně pak rovněž v pracovní dny odpoledne.

F5J 400 Žilina 20.9.2008

20.9. vyrazili dva borci našeho klubu získat zkušenosti do blízkého zahraničí, na Slovensko. Libor Kristián a Zdeněk Klečka spolu s kolegou ze Zbyslavic Jarkem Šmehlíkem i přes nepřízeň počasí neváhali a do Žiliny jeli. Udělali moc dobře.
Počasí soutěži opět vůbec nepřálo, teplota kolem 10°C a vítr asi 8m/s. Osm startovišť umístěných kolmo na vítr zabezpečilo závodu hladký průběh. Na Slovensku se létá trošku jiným způsobem než u nás, motorový let se odečítá z pracovního času, samozřejmostí je přepočítávání na vítěze rundy a na závěr patnáctiminutové finále.
Nebýt hloupé chyby v závěru soutěže a to nízkému průletu nad parkovištěm, vyhrál by závod Jarda Šmehlík, takto ho 100 bodová penalizace odsunula na třetí místo. Ale zářili i naši borci, Libor Kristián obsadil druhé a Zdeněk Klečka krásné čtvrté místo. V kategorii „čtyřstovek“ soutěžilo sedmnáct pilotů. Výsledkovou listinu a mnoho dalších zajímavostí naleznete ZDE!
Doplnění: Jelikož se na stránkách f5j.sk objevila výsledková listina bez zmíněné penalizace o které mě informoval sám J. Šmehlík, berte výsledky mnou uvedené s jistou rezervou. R. Barč

Komentáře

Zdenku, info mi podal Libor

Zdenku, info mi podal Libor a Jarek, pokud si jury penalizaci nakonec rozmyslela, nemůžu za to. RB

Leteckomodelářský klub Polanka