Přihlášení

Nejnovější foto

RCEV

Kdy a kde nás najdete?

Pokud počasí dovolí - na letišti „Na Fialové louce“, pravidelně každou sobotu a neděli v odpoledních hodinách, nepravidelně pak rovněž v pracovní dny odpoledne.

RCEV Polanka nad Odrou, 27.8.2016

Poslední srpnový víkend pořádáme již tradičně soutěž RCEV.
Nejinak to bylo letos.

Za krásného letního rána se nás sešlo všech patnáct přihlášených, dokonce i Radek Novotný přijel včas, na letos závěrečnou Polanskou soutěž.

Borci začali testovat vzduch a už v osm bylo nebe plné modelů. Kdyby Radek dodržel tradici a přijel pozdě jako vždy, nic by se nestalo. Takhle do jeho modelu narazil model jiný a jeho první éro bylo mimo hru. Nakonec se naštěstí oba modely opravily.

Nástup, určení Jury, šest kol, tři skupiny v kole... a tak dále.

V 9:05 startuje první runda za ideálního počasí, sluníčko, jen mírný větřík a občas trocha termiky. Idylické podmínky trvaly celá tři kola. Popravdě termiky mohlo být i trošku více, nalétat maximum snadné nebylo.
Od čtvrtého kola se zvedl vítr, průměr 6m/s s nárazy přes 10m/s. Podmínky se změnily dramaticky a plný čas s dobrým přistáním byl oříšek. Chvílemi se zdálo, že vítr utichá a po chvilce zase bere čepice z hlavy. Mezi koly byla vždy přestávka na zapsání výsledků které se zobrazovaly na monitoru a byly tak soutěžícím k dispozici od druhého kola až do konce soutěže. Toto řešení nemá chybu.

Malým problémem našich soutěží je chybějící bufet, víme o tom a snažíme se ho vyřešit. Tak zase bylo k dispozici pouze kafe a čaj formou samoobsluhy.

Modely byly k vidění tradiční, soutěžní premiéru si odbyl nový ZEN a kdybych se při čtvrtečním tréninku nesrazil ve vzduchu s Petrem, mohly být vidět nové ZENy dva. Snad ho brzy opraví!

Ve dvě po poledni je po všem, balíme a jedeme domů.

Všem děkuji za klidnou a pohodovou soutěž, zvláštní dík patří Mirkovi Strykovi a Jardovi Osobovi za organizaci.

Příští rok na viděnou v Polance!

Výsledková listina

Fotky

Leteckomodelářský klub Polanka