Přihlášení

Nejnovější foto

RCEV

Kdy a kde nás najdete?

Pokud počasí dovolí - na letišti „Na Fialové louce“, pravidelně každou sobotu a neděli v odpoledních hodinách, nepravidelně pak rovněž v pracovní dny odpoledne.

Stavba křídla pro model kat. RCEJ

stavbastavbaJaro je sice za dveřmi, přesto si myslím, že je ještě dostatek času na stavbu nového modelu. Předkládám vám proto pro inspiraci obrazový popis, jak lze snadno a bez velkých finančních nákladů postavit lehké, ale dostatečně pevné křídlo pro soutěžní model, nebo éro pro létání jen tak pro radost.
Přesné rozměry nechám na vás, jen uvedu, že u tohoto křídla je rozteč žeber 40mm, rozpětí asi 1850mm a po několika pokusech s jinými, opět použit profil E387.

K stavbě je použita vybíraná lehká a superlehká balsa 0,8 , 1,5 , 2 , 3 a 5mm. Uhlíková trubka o průměru 6 a 8mm, uhlíkový pásek 1,8x0,13mm a 8x0,13mm. Buková kulatina průměr 2 a 5mm a kousek letecké překližky 3mm. Ke slepení toho všeho dohromady používám tyto lepidla: Epoxy, Purex, vteřinové střední hustoty a disperzní Flair.

Kostra křídla je dvakrát lakována a po každé vrstvě přebroušena. K potažení používám Vlies, který na kostru lepím lakem, poté vypínám žehličkou a lakuji jednou vrstvou napínacího a dvěma vrstvami lesklého laku. Mezi jednotlivými nátěry necháme lak důkladně proschnout. Důsledně varuji před pokusy Vlies přebrušovat, opravdu to nejde. K barevné úpravě používám univerzální tonery do bezbarvých laků.

Snad vás tento článek „nakopne“ a na jaře uvidíme na letištích a loukách spousty nových strojů.

Pořídil jsem ze stavby fotografie, pohříchu jen mobilním telefonem, tak pokud vás jejich „kvalita“ neurazí, můžete si je prohlédnout ZDE.

Přeji vám do nové sezóny jen samé úspěchy.

Pro lmk.polanka Radim Barč

Komentáře

slusna vaha

slusna vaha tyjo !
ja mam s lipolama 555 gb :-/

tak to tedy ne :) neprodas ? :)

Snívej dál!!!

Snívej dál!!!

ty jsi

ty jsi ale :) ... no nic,budu te muset porazit i se starym strojem ! pilne trenuju, jsem byl dneska dve hodinky na treningu .. uz jsi s tim novym lital ?

Dnes jsem ho poprvé

Dnes jsem ho poprvé provětral, na závěry je však brzy.

hmmm

hmm,tak to jo ... dneska byla docela kosa ... 5 minut a byl jsem dole.ale pristani excelentni,pochlubim se :)
jsem to rekl ivanovi o tem tvojem eru,a uz mel zase pohrebni reci .. mas to fakt lehucke !

jako vzdy

jako vzdy luxusne provedene kridlo ! zasnu nad tvym umem pokazde kdyz spravuju trumfa IV :)
tan ma profil E387 ?
doufam ze nechystas nejaky lipolovy special :-D

re:jako vždy

Čtyřka má E387. Vidíš, to mi dochází až teď, E387 má vždy sudý model. 2 , 4 , 6

aha

skvely profil,lita to luxusne ...
jsem to jeste mirne vylepsil :)

pro MAHO

Na některých modelech mám profil, na jiných rovnou desku. Pokud nevadí větší pracnost, volil bych profil. Když už nic, alespoň to lépe vypadá. :-)

Leteckomodelářský klub Polanka