Přihlášení

Nejnovější foto

RCEV

Kdy a kde nás najdete?

Pokud počasí dovolí - na letišti „Na Fialové louce“, pravidelně každou sobotu a neděli v odpoledních hodinách, nepravidelně pak rovněž v pracovní dny odpoledne.

Reportáž z otevírání nebe 2007

Medicopter: Otevírání nebe 2007, Medicopter přilétá.Medicopter: Otevírání nebe 2007, Medicopter přilétá.

O týden později než loni, uspořádali členové LMK Polanka v neděli 13. května 2007 na letišti "Na Fialové louce" oficiální zahájení modelářské sezony 2007. Celá akce se velmi, velmi podobala té loňské.

Stejně jako loni se těsně po poledni stojánka letiště začala plnit modely členů klubu a na letiště se postupně sjížděli další diváci a hosté. Dorazil také Pavel Vít, ovšem tentokrát nechal svého Ravena doma a polanské nebe brázdil černým kombatovým strojem. Je veliká škoda, že byl takovýmto letadlem vybaven pouze on. Mohli jsme shlédnout zajímavé bitvy. Snad příště!

Počasí, které v předchozích dnech vzbuzovalo velké obavy se nakonec umoudřilo a nakonec nás nezklamalo. Jižní vítr 5–7 m/s, v poryvech i více, teploměr ukazoval 24°C. Také letos členové LMK Polanka provětrali své "čtyřstovky" (RCEJ). Za velkého zájmu diváků i členů LMK předvedl Ivo Kurečka se svým Foxem několik povedených startů a sklidil zasloužené ovace přímo na travnaté ploše.

Když už zmiňujeme travnatou letištní plochu – se zadostiučiněním je třeba poznamenat, že ani velké škody, které nedávno na trávníku způsobil neznámý vandal, neměly naštěstí na průběh celé akce a podávané výkony žádný vliv.

Velkým překvapením a nezapomenutelným zážitkem pro všechny návštěvníky letiště byl zcela jistě několikanásobný průlet letounu Zlín 142 Aeroklubu České republiky a zejména pak vrtulníku Medicopter. Vidět skutečný stroj v souvratu jen několik desítek metrů nad zemí je zážitek, na který se nezapomíná.

Lumír Němec převzal po Tifosovi pomyslnou štafetu a jako jediný zástupce předvedl vrtulník ECO 8 firmy Ikarus. Lumír začal řídit helikoptéru teprve letos a jeho pilotáž je start od startu lepší. K večeru se vítr téměř uklidnil a do vzduchu se dostaly i menší a lehčí letadla, které v průběhu dne jen stály na stojánce.

Fotogalerii z této akce průběžně doplňujeme.

Pro lmkpolanka.cz Radim Barč a Tomáš Kubica.

Komentáře

podarilo se

podarena akce ...
az nato servani , ja za to nemohl :-D

Zapomeň na to...

Zapomeň na to...

Leteckomodelářský klub Polanka