Přihlášení

Nejnovější foto

RCEV

Kdy a kde nás najdete?

Pokud počasí dovolí - na letišti „Na Fialové louce“, pravidelně každou sobotu a neděli v odpoledních hodinách, nepravidelně pak rovněž v pracovní dny odpoledne.

RCEK , Polanka nad Odrou 1. 6. 2013

Úvodem musím poděkovat, poděkovat všem, kteří to i přes nepřízeň počasí nevzdali a pomohli uspořádat naší soutěž. Děkuji obsluze PC, spíkrovi, časoměřičům, Lucce v bufetu. Poděkování patří i sponzorům, firmám Jeti model, Elektromont Brno, Lixus technik a PV model. Zajistili hodnotné ceny pro všechny účastníky soutěže. Díky!

Na plochu jsem dorazil v 6:30 a pršelo, hodně. Postupně dorazili i ostatní a padlo první rozhodnutí, vybudovat zázemí i přes vydatný déšť.
Někteří piloti volali, jestli se soutěž vůbec koná, jiní přijeli a společně jsme doufali v zázrak. Proběhlo důsledné školení časoměřičů, ustanovení jury a odzkoušení veškeré techniky.

V 9:40 déšť ustal a byl vyhlášen čas startu prvního kola v deset hodin. Plánováno bylo pět základních kol a jedno sedmičlenné finále. Počasí bylo nakonec proti.
Oficiálně se odhlásili jen dva lidé, takže zůstalo původní rozlosování, čtyři rundy v kole po sedmi. Nakonec se rozbahněnou cestou dostavila dvacítka odvážných.
Létalo se bez přestávek, odlétat celou soutěž chtěl snad každý. Jury musela řešit jeden protest. Během letu se jednomu modelu asi třikrát samovolně spustil motor, rozhodnutí bylo poměrně rychlé, nula za celý let.

Při neustálém sledováním radarových dat jsme zjistili, že se na nás žene pohroma. Chybělo odlétat poslední skupinu čtvrtého kola a spustil se silný déšť. Radary nevěštily nic dobrého a tak jsme pro nejpřesnější informace o vývoji počasí zavolali na řídící věž Mošnovského letiště. Ortel zněl, do hodiny liják přestane a dál už hrozí jen přeháňky. Tak se taky stalo a čtvrté kolo se dolétalo.
Po něm ředitel soutěže rozhodnul o zrušení pátého kola.

Celou dobu panovalo špatné počasí s poměrně silným větrem, termické létání bylo prakticky nemožné a tak se hlavně hledala na obloze místa, kde to „padalo“ nejméně. K vidění byla finální verze modelu Zen z dílny Petra Slezáka, určeného pro kategorii RCEK. Rozpětí 2340mm, hmotnost asi 570g. O kvalitách modelu svědčí to, že finále uniklo Petrovi o jediné místo. Skvělou formu má letos Franta Odehnal, po trénincích už nás poráží i na soutěžích! Jen tak dál.

K sedmičlennému finále, proti kterému neustále protestoval drobný chlapec z Karviné (prý chce pohár a finále mu nejdou) nastoupili tito machři v pořadí:

1. Aleš Krátký
2. Franta Odehnal
3. Radim Barč
4. Ivo Kurečka
5. Martin Vohralík
6. Libor Kristian
7. Zdeněk Malčík

Ve finálovém letu se motorovalo kolem 40 sekund, Alešovi k maximu nestačilo ani 50. Vítr sílil a udržet model před sebou stálo hodně úsilí. Bylo to takové přesouvání z leva do prava a zpět. Pro technické potíže nevyšel finálový let Martinu Vohralíkovi, konečné sedmé místo. Pak v krátkém časovém úseku přistáli Zdeněk Malčík (6), Libor Kristian (5)a Aleš Krátký (4). Do posledních vteřin letového času už zůstali na nebi jen tři zástupci domácího klubu a o konečném pořadí rozhodlo až přepočítaní výsledků.

Krásné třetí místo obsadil Ivo Kurečka, druhý skončil Radim Barč a závod vyhrál Franta Odehnal. Blahopřeji!

Následovalo vyhlášení výsledků, předání věcných cen a pohárů.

Děkuji všem, k absolutní spokojenosti chybělo počasí.

Před každým účastníkem závodu byl ještě jeden souboj, zdolat rozbahněnou příjezdovou cestu. Všichni předvedli brilantní řidičskou techniku a vyprošťovacího traktoru třeba nebylo.

Poděkování přišlo od majitelů automyček, zvýšený zájem přivítali!

Kompletní výsledky ZDE.

Fotografie Petra Kolásky

Fotky.

Pro lmk.polanka Radim Barč

Komentáře

Gratulace Polance, jinak

Gratulace Polance, jinak Radime ty zlobivý kluku :) já jsem z Karviné.
tady je můj článek http://stoupak.cz/910-soute/vysledky-a-reportae/119-rcek-polanka-1-6-201...

Však to nemuselo být o

Však to nemuselo být o tobě :-)! Máš to opraveno, sorry.

Leteckomodelářský klub Polanka