Přihlášení

Nejnovější foto

RCEV

Kdy a kde nás najdete?

Pokud počasí dovolí - na letišti „Na Fialové louce“, pravidelně každou sobotu a neděli v odpoledních hodinách, nepravidelně pak rovněž v pracovní dny odpoledne.

RCEJ speciál Františka Odehnala

RCEJRCEJ Pro novou sezónu se František rozhodnul zcela obměnit svůj soutěžní letový park.
První brus je připraven k důkladnému zalétání a proto vás s ním můžu seznámit.

Rozměry eroplánu jsou tyto:
Rozpětí 1900mm při hloubce křídla 190mm ve středu nosné plochy, která se směrem k uchu zmenší na 165mm.
Délka modelu činí 1000mm a hmotnost s 8x Grepow1400 je 655g.
Profil křídla je E387.

Trup tvoří balsová gondola a uhlíková trubka o průměru 10mm. Náběžné i odtokové hrany nosných ploch jsou z uhlíkových pásků a trubek. Jako hlavní nosník křídla je použita uhlíková trubka 8mm. Model je potažen Vliesem.

Franta je známý precizní modelařinou a své pověsti nezůstal ani tentokrát nic dlužen. Éro je dotažené do posledního detailu. Pohonnou jednotku tvoří převodovka „Hendrych“, MIG 400/6V a vrtulové listy 11/8 nebo12/8 na kuželu od firmy Pohodalet nebo MP Jet. Energii dodává AKU GP1100, případně Grepow1400. Serva Waipoint ovládají směrovku, výškovku a rozměrnou klapku na každé polovině křídla.

Model má za sebou jen několik prvních letů a už je možno konstatovat, že letové vlastnosti jsou výtečné. Brzdící klapka je natolik účinná, že při horizontálním letu model zcela zastaví a po uvedení do vertikály éro nabere sotva běžnou „cestovní“ rychlost. Netradiční tmavofialové zbarvení je velmi dobře viditelné i ve velkých výškách.Několik fotek je zde.

Už se těším na porovnání tohoto modelu s jinými soutěžními speciály.

Pro lmk.polanka Radim Barč

Komentáře

tak to je pruser :)

tak to je pruser :) co ted ... vsichni nove era

Leteckomodelářský klub Polanka