Přihlášení

Nejnovější foto

RCEV

Kdy a kde nás najdete?

Pokud počasí dovolí - na letišti „Na Fialové louce“, pravidelně každou sobotu a neděli v odpoledních hodinách, nepravidelně pak rovněž v pracovní dny odpoledne.

Model pro RCEJ- Passer X

Představuji nový model vhodný pro kategorii RCEJ. Jedná se o eroplán jménem Passer X který v našem klubu vlastní a důkladně testují tři členové. Původ modelu je v Číně což ovšem neznamená jeho sníženou kvalitu. Naopak. Provedení se zdá být zcela v pořádku a na žádné „nedodělky“ jsme nenarazili. Model je dostatečně pevný a i jeho vlastnosti v kluzu jsou uspokojivé. Všechny tři modely mají za sebou asi měsíc zkoušek a žádný výrazný problém se zatím neprojevil. Snad trup mohl být o kousek delší, aby se ještě zlepšily letové vlastnosti a taky vyvážení s baterií NiMh by bylo jednodušší. Uvidíme jak se model osvědčí na soutěžích.
Rozpětí křídla je 1800mm, délka 1010mm, plocha 28dm2, profil je použitý S4083. Cena modelu je asi 2800Kč.
Několik fotek modelu je zde.
Pro lmk.polanka Radim Barč

Komentáře

Dle posledních informací

Dle posledních informací od majitelů bych řekl, že letové vlastnosti jsou v porovnání s opravdovými speciály RCEJ průměrné. Opadání modelu je přeci jenom větší než by se hodilo, pevnost více než dostatečná, snad by pomohlo vyměnit potah křídla za něco "drsnějšího". R. Barč

Leteckomodelářský klub Polanka