Přihlášení

Nejnovější foto

RCEV

Kdy a kde nás najdete?

Pokud počasí dovolí - na letišti „Na Fialové louce“, pravidelně každou sobotu a neděli v odpoledních hodinách, nepravidelně pak rovněž v pracovní dny odpoledne.

MDM-1 Fox

Fox: Pohled na sestavený model.Fox: Pohled na sestavený model.Kratičké povídání o novém letadle Ivo Kurečky.

Po prvním neúspěšném pokusu dostat tohle éro do vzduchu, které skončilo mírným poškozením, jsme se rozhodli k dalším zkouškám využít výhody svahu. Zvolili jsme kopec v Háji ve Slezsku. První, kdo se odvážil Ivovi brus "hodit" byl Lumír Němec, chvála mu. Ivoš byl značně nervózní, ale let zvládnul na výbornou a Fox jen svištěl. Po přistání se na Ivově tváři konečně objevil úsměv.Tohle éro nám ještě předvede spoustu krásné akrobacie.

Dnes jsme se rozhodli pokořit taky polanecké nebe. Foukal jihozápadní vítr, takže šlo startovat z mírného kopce. Po příjezdu nás nepřivítal vítr, ale větřisko. Naštěstí Fox není žádné tintítko!

Data o modelu: rozpětí - 3000mm , hmotnost - 4000g , motor ROTON 600 , aku 12x NiCd 2400 , ovládány jsou - motor , brzdící štíty , křidélka , výškovka a směrovka

Po smontování letadla a důkladné předstartovní kontrole šel Ivoš na to. Bohužel se stalo to, co předpovídal Lumír. Napnutá guma vytrhla při vzletu startovací vozík z pod modelu a ten sebou jen plácl o zem. Naštěstí bez následků! Doplnili jsme na vozík dorazy a šli na to znovu. Fox získal běhel chvilky velkou rychlost a Ivo přitáhnul výškové kormidlo. Už se zdálo, že pokoření polaneckého nebe nestojí nic v cestě ale... O tom až příště, nebo se zeptejte Iva sami. V neděli 13.5., na Otevírání nebe Vám určitě rád odpoví.

Komentáře

heh

vypada pekelne,prezilo to ? :)

Leteckomodelářský klub Polanka