Přihlášení

Nejnovější foto

RCEV

Kdy a kde nás najdete?

Pokud počasí dovolí - na letišti „Na Fialové louce“, pravidelně každou sobotu a neděli v odpoledních hodinách, nepravidelně pak rovněž v pracovní dny odpoledne.

Hranická ejka 31.5.2008

V sobotu 31.5. se konal první ročník „Hranických ejek“ a protože to máme kousek, nemohli jsme si ho nechat ujít.

Vstříc úmornému horku nás z LMK Polanka vyrazilo šest. Celý průběh závodu provázelo šílené vedro a ostré slunce, proti kterému naštěstí pořadatelé postavili dostatek přístřešků a stanů. Organizace závodů probíhala na velmi vysoké úrovni, zkušenosti hranických s pořádáním soutěží v jiných kategoriích byly neoddiskutovatelné. V bufetu bylo možno zakoupit čepované pivo, nealkoholické nápoje mnoha značek, různé pamlsky, vynikající guláš, klobásy…. Chlapci děkujeme.

Vzhledem teplotám atakujícím třicítku se samotná soutěž konala v duchu „vyhnout se těm nejsilnějším klesákům a udržet se ve vzduchu alespoň šest minut.“ Termická aktivita byla opravdu slabá a narazilo na ni jen několik nejšťastnějších pilotů. Vidět ve čtvrté minutě svorně se snášejících pět modelů se opravdu nezadaří každý den. Soutěž provázel vítr dosahující v nárazech 7m/s který některým soutěžícím znepříjemňoval přistání. Celá soutěž se obešla bez protestů a probíhala ve velmi poklidné atmosféře.

Vítězem se stal Ivan Havlík z Paskova, druhé místo osadil junior Radek Malčík z Mar.Údolí(pokud jsem zkomolil jméno tak se omlouvám) a třetí příčku domácí Stanislav Vinklárek.
Z polanských dopadl nejlépe Radim Barč- 7.místo, Jarda Osoba- 9.místo, Franta Odehnal- 10.místo, Vláďa Faigl- 17.místo, Lumír němec- 18.místo a Libor Kristián- 19.místo. Závodu se zúčastnilo celkem 29 modelářů.

Fotky ze soutěže jsouTADY.

Pro lmk.polanka Radim Barč

Komentáře

njn

njn ivan dela ze nic,a pak prijede,vyhraje a hotove ..
uvidime v polance na "domaci pude" ... snad uz mi zase neshori motor od nezaizolovanych dratu na akumulatorech :-/

hold lajdaci to maji tezke:)
ale uz je novy motor, nove draty , a dokonce i nalakova kridla aby nechylty znova ten smrtonostny trepot jako v tom poslednim letu no.

jinak ty casy byly fakt ostudne tyjo :( takove klesaky

Leteckomodelářský klub Polanka