Přihlášení

Nejnovější foto

RCEV

Kdy a kde nás najdete?

Pokud počasí dovolí - na letišti „Na Fialové louce“, pravidelně každou sobotu a neděli v odpoledních hodinách, nepravidelně pak rovněž v pracovní dny odpoledne.

9. 6. 2013, RCE100- Dinoletiště

V pátek ohlášeno zrušení víkendového programu, v neděli večer umořeni horkem, ale naprosto vylétáni.
Na sobotní soutěž létanou dle pravidel RCEK, se sešlo pouze 8 pilotů. V neděli na soutěž pořádanou dle pravidel zveřejněných na stoupak.cz (malé výškoměry či RCE100, nebo nevím jak)jedenáct. Není to mnoho, ale na časový pres, ve kterém se vše muselo zorganizovat a svolat slušný počet.

Parádní letové podmínky, které panovaly po celý víkend umožňovaly těm odvážnějším z nás, předvádět termické létání v tom pravém slova smyslu.
Během neděle jsme narazili na jeden malý problém. Dvakrát se stalo, že po přistání neukazoval výškoměr "FAI" výšku. Nevěděli jsme, jestli má soutěžící nárok, připojit v takovém případě svůj výškoměr na pořadatelské PC a odečítat výšku tak. Dnes to bylo sranda létání, ale na větší soutěži by to byla otrava. Zatím nevím jak se k tomu postavit, jeden soutěžící přistane a FAI výška ukazuje 0 chybou nikdo neví čeho a má nárok na překontrolování na PC. Druhý přistane po opakovaném startu a FAI výška je 0, protože před druhým startem zapomněl zresetovat výškoměr. Taky má nárok na kontrolu na PC?

Na druhou stranu, tento drobný zádrhel nemůže zkazit vynikající polétání.
Petr Koláska, pro mě vítěz dne, jen nepokazit finálové přistání, jinak po celý den excelentní výkony. Vítězové jsou ale vlastně všichni, kteří to horko vydrželi a navíc podávali skvělé výkony. Do finále postoupila tato čtveřice:

1. Koláska Petr
2. Krátký Aleš
3. Prašivka Mirek
4. Slezák Petr

Vypínací výška všech finalistů byla mezi 180- 196m. Chvíli to vypadalo, že strategie P. Slezáka byla chybná, svůj stoupák ale nakonec našel a vystoupal až na hranici 430m. Ještě výše se dostal Aleš Krátký, pokud si dobře vzpomínám 520m. Všichni čtyři nakonec nalétali celých 15 minut a tak o vítězi rozhodlo přistání a vypínací výška.

Z vítězství se radoval Aleš Krátký, následovaný Petrem Slezákem a Petrem Koláskou, Čtvrté místo zbylo pro Mirka Prašivku. Zajímavá je i skladba modelů finalistů, Daidalos 250, ZEN RCEK, Magic a vlastní konstrukce.

Předání pohárů, sbalení tábora a úprk do chladnějších míst.

Výsledky.

Fotky

Pro lmk.polanka Radim Barč

Komentáře

Děkuji za rychlé

Děkuji za rychlé zhodnocení.
Problém to dozajista je (záznam čtený z PC) nicméně jak jsme se bavili, pokud se v PC ukáže VÝROBCEM označena F5J výška, neviděl bych problém. Pokud ale není označena, a já ji budu tipovat podle vypnutí motoru,to už v pořádku není.
Každopádně jsem odeslal soubory do Aerobtecu k posouzení, zda to není nějaká chyba konkrétního výrobku, nebo Firmwaru.

Jo a kluci děkuji za pomoc s organizací soutěží, bylo to super!

jinak ten počítačový problém jsem nahodil na stoupáku, a poprosil jsem přímo Hrubého T. aŤ se vyjádří
http://stoupak.cz/forum/souteze-v-roce-2013/9737-2x-rcek-hranice-8-a-9-6...

Leteckomodelářský klub Polanka