Přihlášení

Nejnovější foto

RCEV

Kdy a kde nás najdete?

Pokud počasí dovolí - na letišti „Na Fialové louce“, pravidelně každou sobotu a neděli v odpoledních hodinách, nepravidelně pak rovněž v pracovní dny odpoledne.

2.6.2007 Soutěž RCEO, Ostrava-Hrabová

V sobotu 2.6.2007 se několik členů našeho klubu rozhodlo vyzkoušet pro nás novou kategorii RCEO. Pravidla této kategorie jsou velmi podobná soutěži RCEN, ze které pravděpodobně vznikla. Jen krátce, 8 minut pracovního času, v něm naklouzat 5 minut a přistát na střed kruhu.

Soutěž se konala v Ostravě – Hrabové, na klubovém letišti LMK Paskov, který závody pořádal. Jelikož se tato kategorie létá hlavně na střední Moravě, ze které to do Ostravy není daleko, čekali jsme hojnou účast pilotů. Proto celkový počet přihlášených, který se zastavil na čísle čtrnáct, byl trošku zklamáním. Jen z našeho klubu se přihlásilo šest závodníků!

Model pro kategorii RCEO může být jakýkoliv elektrolet, omezení není prakticky žádné. Asi polovina soutěžících použila speciály na „čtyřstovkovou“ soutěž RCEJ. Dále se objevil ION, elektrifikovaná Sagita, Merlin a nějaké vlastní konstrukce. Dokonce jeden model z polystyrénu, jedno jakého.

Nalétat 5 minut nebyl problém, přistát v třísté sekundě přesně na bod už problém byl a to veliký. Málokomu se to dařilo beze zbytku. Se vším se nejlépe vypořádal Lumír Němec, který nalétal dvakrát absolutní maximum a vyhrál. Mile překvapil Ivo Kurečka, nic nerozbil a odnesl si konečně pohár. Co naopak zamrzí, je poslední místo Franty Odehnala, tomu se závod vůbec nevydařil, Fero je ale pohodář a vše si jistě vynahradí 9.6. na soutěži v Polance.

Celkové pořadí:
1. Lumír Němec, LMK Polanka 1039b.
2. Radim Barč, LMK Polanka 1031b.
3. Ivo Kurečka, LMK Planka 1014b.
4. Jar. Šmehlík, LMK Zbyslavice 989b.
5. Jiří Pokorný, LMK Prostějov 987b.
6. Jan Honěk, NH Ostrava 970b.
7. Lumír Honěk, NH Ostrava 966b.
8. Petr Vyležík, LMK Polanka 961b.
9. Ros. Sklenka, LMK Paskov 928b.
10.Libor kristián, LMK Polanka 922b.

Tak nashledanou 9.6.07 na klubovém letišti LMK Polanka, při závodech RCEJ, jste srdečně zváni!
Radim Barč

Komentáře

kura

kura,ja se asi pridam ... chci taky vyhravat :) akorat musim sehnat spravny nastroj

Leteckomodelářský klub Polanka