Přihlášení

Nejnovější foto

RCEV

Kdy a kde nás najdete?

Pokud počasí dovolí - na letišti „Na Fialové louce“, pravidelně každou sobotu a neděli v odpoledních hodinách, nepravidelně pak rovněž v pracovní dny odpoledne.

Rozfoukané Hořice - RCEJ 15.9.2007

Ceny pro nejlepší.Ceny pro nejlepší.Datum 15.9.2007 si můžeme zapsat jako den absolutně nevhodný pro letecké modeláře, čtyřstovkáře zvlášť.

Ráno, po příjezdu do Hořic, sice foukalo, ale šlo to ještě ustát. Poté však někdo rozhněval Větrníka a začaly zlé časy.
První kolo se odlétalo celé, z druhého tři skupiny a ředitel soutěže tuto přerušil, pro vítr dosahující 12m/s, v nárazech i více.
Hodinová přestávka posloužila k debatě o případných změnách v pravidlech a k posilnění vynikajícím podkrkonošským gulášem. Nedohodlo se nic nového a tak pro příští sezónu zůstavají pravidla nezměněna. Se zajímavým návrhem přišel Ivan Hořejší, chtěl omezit rozpětí křídel na dva metry. Takové křídlo se totiž dá postavit všemi technologiemi a případný celokompozit nebude v takové výhodě. 2,5metrové štíhlé křídlo postavit klasicky nejde a soutěž se stane obětí peněz. Řeči, že pokrok zastavit nejde a stejně to tak dopadne bych nerad komentoval. Zastávají ho hlavně ti, kteří tuto kategorii buď nelétají vůbec, nebo jen okrajově, ale o to víc mají potřebu se ke všemu vyjadřovat. Návh neprošel a je to možná chyba, které budeme za dva roky litovat.

Po přestávce se sice vítr moc neuklidnil, ale soutěžit jsme chtěli a tak se začalo při větru 10m/s.
Dosahované časy byly tragické, nalétat šest minut a slušně přistát byl úkol hodný mistra. Často byl motorový čas rovný času kluzu. Za celou soutěž nenalétal maximum nikdo!
Havárií bylo díky počasí více než dost a někteří piloti ani nenastoupili ke všem svým letům a raději neriskovali celistvost svých modelů.

Přes velké útrapy se dolétala všechna kola a po spočítání bodů se přistoupilo k vyhlašování výsledků. O ceny se postaral časopis RC Revue a Modelářské potřeby Pardubice.
A jak to dopadlo?
Jen Jarda Šmehlík dokázal rozbít silnou pražskou trojku a obsadil krásné druhé místo. Jeho soutěžní model váží přesně jeden kilogram.
Vyhrál Ruda Vybíral, třetí skončil Jirka Váňa, čtvrtý Jarda Bartůněk, páté místo obsadil nejlepší polanecký zástupce Franta Odehnal, šesté Radim Barč, třinácté Ivo Kurečka, sedmnácté Petr Vyležík……
V konkurenci 29 pilotů snad dobrý výsledek.

Myslím si ale, že vítězem se tentokrát stal každý kdo našel odvahu do Hořic přijet a potom dát svůj asi 600g vážící model napospas větru a nepřízni počasí!

Pro LMK Polanka Radim Barč

Leteckomodelářský klub Polanka