Přihlášení

Nejnovější foto

RCEV

Kdy a kde nás najdete?

Pokud počasí dovolí - na letišti „Na Fialové louce“, pravidelně každou sobotu a neděli v odpoledních hodinách, nepravidelně pak rovněž v pracovní dny odpoledne.

RCEV a Zavírání nebe

Tak a máme za sebou soutěžní sezónu 2013.

Poslední závod kategorie RCEV jsme uspořádali 13. října na polaneckém plácku, za přítomnosti 14 výškoměrových nadšenců.

Krásný den narušoval jen velmi silný vítr a turbulence, které působily značné potíže nejednomu pilotovi. Rozděleni do tří skupin začínáme přesně podle plánu v 9:20 hod.
Pro mě , bohužel, skončil závod už v 9:40. Dostal jsem se do nějakého víru za lesíkem a shodou pilotních chyb, ztráty orientace a turbulence ukončil první let ránou do naštěstí kypré ornice. Třísetmetrová procházka vlhkým polem je snad dostatečným trestem. Škody na modelu nejsou velké a tak můžu prozradit, že dnes proběhl zálet opraveného stroje.
Nebyla to jediná havárie dne, křídlo zlomil Ivo Kurečka a trup Petr Slezák. Divokých přistání bylo mnoho, takže mi jistě nějaké další škody unikly.

Konečně jsem měl čas pozorovat ostatní kolegy v akci. Ten si to snad spletl s RCEK, pomyslel jsem při vypínací výšce jednoho modelu, ale po spočítání výsledků se ukázalo, že to byla správná taktika. Jindy výborný let ze 180m zazdí ještě lepší z metrů 130. Budu se opakovat (opět), ale oproti „káčkům“ je to jiný sport, nejen liga.

Krásný podzimní závod, jen škoda, že jsem nemohl pomoct kolegům pobít ty saury z Dina! Zelenotričníkům předávat pohár,…., snad to bylo naposledy!

Po pěti kolech nastoupili k finále tito borci v pořadí:

1. Libor Kristian
2. Petr Slezák
3. Aleš Krátký
4. Petr Koláska
5. Petr Kurjan

Výsledky finále jsou velmi zajímavé, někdo pokazil přistání, jinému stačilo vydržet o pár vteřin déle, nebo opakovat dříve. Teď už to nezměníme, proto:

1. Petr Koláska
2. Petr Slezák
3. Libor Kristian
4. Petr Kurjan
5. Aleš Krátký

Gratulujeme!

Výsledky „stoupak.cz“

Po ukončení soutěže vystřídaly „stopalcovky“ všemožné modely Polaneckých modelářů, kteří se sjeli na klubovou zavíračku. Rozpálil se gril, zapálil vařič a do večerních hodin se létalo, jedlo a pilo.
Děkuji všem za pomoc při organizaci soutěže i následného programu. Pokud nenapadne sníh, ještě se zajisté uvidíme!

Fotky Jirky Kremra TADY a Tady

Pro lmkpolanka.cz Radim Barč

Leteckomodelářský klub Polanka