Přihlášení

Nejnovější foto

RCEV

Kdy a kde nás najdete?

Pokud počasí dovolí - na letišti „Na Fialové louce“, pravidelně každou sobotu a neděli v odpoledních hodinách, nepravidelně pak rovněž v pracovní dny odpoledne.

RCEV, Polanka nad Odrou, 4.6.2016

Počasí nám zatím přeje a to je moc dobře!

S opozdilci přihlášeno 20 lidí, dva bohužel nedorazili, ale i přesto, po loňských mini soutěžích je to vývoj dobrým směrem. Největší radost mám z účasti Petra Šnyrycha, snad jsme prolomili ledy do vod RCEO a budeme se potkávat ve větším počtu.

Takže nástup, určení jury, předání všech informací a v 9:05 jde na start první runda.

Když se podívám na oblohu, čekám pohodovou soutěž s vypínáním kolem 100m. Opět se hluboce mýlím, první kola ještě ušly, ale od půlky soutěže nastává trápení a boj kdy mnohokrát 190m na maximum nestačí. Kdo neopakoval let, ať hodí kamenem. Nebyl extra silný vítr, nepršelo, naopak polojasno, hezké obláčky plují oblohou… a stejně to nešlo a nešlo. Od prvních chvil začal tisíckovat Aleš Krátký a po čtvrtém kole jsem si byl jistý, že je vítězem. Po pátém se jeho náskok smrsknul na 13 bodů přede mnou s pohodlným devadesátibodovým na Petra Šnyrycha. V šestém kole jsme si to měli rozdat o vítěze s Alešem na férovku v jedné rundě. Aleš vypíná ve 170, já 182m a začínáme bojovat. Dost se hlídáme, ale po chvíli se naše cesty rozcházejí a já si na štěstí vyberu tu správnou, ba co víc, Aleše to stojí pódium!

Že mi to příště vrátí je jisté, jsem připraven.

Během ani po soutěži nebyl podán protest a vše proběhlo v klidu a pohodě. Všem děkuji.
Nejvíce našemu organizačnímu týmu Mirkovi Strykovi a Jardovi Osobovi!

VÝSLEDKY

Fotky (J. Kremer)

Fotky

Leteckomodelářský klub Polanka