Přihlášení

Nejnovější foto

RCEV

Kdy a kde nás najdete?

Pokud počasí dovolí - na letišti „Na Fialové louce“, pravidelně každou sobotu a neděli v odpoledních hodinách, nepravidelně pak rovněž v pracovní dny odpoledne.

RCEV- Polanka nad Odrou, 30.8.2014- Jak chytit šanci za pačesy!

7:00 a na ploše jsou všichni členové realizačního týmu, teda téměř všichni. Budujeme zázemí a vítáme první soutěžící, následuje nástup a do startu prvního kola zbývají minuty. Na poslední chvíli přijíždí David, rychlá sborka, poklus k bodu a start!

Termínová kolize s F5J v Holíči zapříčinila neúčast klanu Malčíků, ale o to větší je nasazení ostatních, chytit šanci za pačesy chtějí všichni.

Počasí panuje takové všelijaké, mírný větřík s občasným poryvem, jasno, polojasno, zataženo,termika nikterak výrazná ale žádné totální propadáky.
Šestnáct borců bojuje ve třech skupinách, aby se po pěti základních kolech dostali do jednoho pětičlenného finále. Náš klub preferuje jediný finálový let, ať se to někomu líbí, nebo ne.

Po každém kole je k oddychu a spočítání výsledků vyhlášená asi desetiminutová přestávka, výsledky jsou vytištěny a zveřejněny na nástěnce. Tak si může každý zkontrolovat svoji pozici a zvolit správnou taktiku. Téměř každý vidí u svého jména „škrtačku“ , ti šťastnější jen jednu.

Páté kolo odlétáno a čekáme na ortel, výsledky spočítány a k pětičlennému finálovému letu se chystají čtyři Polanští a Aleš. Fantastický úspěch!

K finále tedy nastupují v pořadí:

1. Radim Barč
2. Petr Slezák
3. Aleš Krátký
4. Franta Odehnal
5. Ivo Kurečka

Finále nevyšlo Alešovi, jako jediný opakoval. Potom přistává Franta a je jasné, že o vítězi rozhodne přistání a vypínací výška. Veliká výška, ale v panujících podmínkách asi jediná možnost jak nalétat maximum.

Po setření potu z čela odevzdáme kartičky a čekáme na oficiální výsledky. Samozřejmě každý tuší jak dopadl, ale ofiko je ofiko.

Poháry si odvážejí:

1. Radim Barč
2. Ivo Kurečka
3. Petr Slezák

Během soutěže nebyl podán žádný protest, ani námitka k organizaci.

Všem děkuji za kladný přístup a skvělé výkony.

Zvláštní poděkování patří Petru Vyležíkovi a Jardovi Osobovi za organizaci soutěže a Mirkovi Strykovi za přesné a spravedlivé soudcování.

Na viděnou příště!

Video z akce.

Fotky(p. Slezák)

Fotky (J. Kremer)

Výsledkovka.

Leteckomodelářský klub Polanka