Přihlášení

Nejnovější foto

RCEV

Kdy a kde nás najdete?

Pokud počasí dovolí - na letišti „Na Fialové louce“, pravidelně každou sobotu a neděli v odpoledních hodinách, nepravidelně pak rovněž v pracovní dny odpoledne.

RCEV Hranice, 7.6.2014

Po roční pauze jsme opět zavítali do Hranic.

25 přihlášených je dosavadní rekord kategorie RCEV, počet chyb kterých jsem se v soutěži dopustil je zase rekord můj.
Nebe bez mráčku, mírný větřík a teplo, či horko nás provázelo po celý den. Termika byla, ne že ne, jen se mi dařilo se jí vyhýbat a to dokonale. Pokud nenosilo celé nebe, neměl jsem šanci. Naštěstí byli na místě borci, kterým se dalo tleskat ve stoje.
Výborně létali oba hoši z Čech, pánové Kubica a Dušek, Petr navíc předvedl bleskovou opravu svého modelu poškozeného hned dvakrát, při "přistání" a potom při opravě. Navíc nám vyfoukli dvě místa ve finále!

Finále bylo opravdu zážitkem. Borci vypínali proklatě nízko a nemůžu nevyzdvihnout výkon Aleše Krátkého, který už snad přistával, ale zachytil stoupavý proud a finálový čas naplnil. Měl jsem tu čest měřit Honzu Kubicu, opravdu létá rád daleko a nízko! Třepali jsme se oba, finálový čas ale Jan naplnil také beze zbytku. Petr Malčík je pro mě chlapec bez nervů, pilotuje skvěle, rozhoduje se okamžitě a správně, zasloužené vítězství!
O Polaneckém týmu napíšu raději někdy jindy.

Medajlisty jsou:

1. Petr Malčík
2. Jan Kubica
3. Aleš. Krátký

Kompletní výsledky.

Po celou dobu soutěže byl k dispozici bufet s jídlem i nápoji za což pořadatelům děkujeme. Soutěž proběhla bez protestů a v poklidné atmosféře, dík celému Hranickému týmu. Přesto jsem dorazil domů jako opařený.

Fotky.

Jak to viděl Honza Kubica.

Pohled na soutěž rukou Petra Duška.

Následuje delší soutěžní pauza, další klání je na Dinu v červenci!
Do té doby nazdar.

Leteckomodelářský klub Polanka