Přihlášení

Nejnovější foto

RCEV

Kdy a kde nás najdete?

Pokud počasí dovolí - na letišti „Na Fialové louce“, pravidelně každou sobotu a neděli v odpoledních hodinách, nepravidelně pak rovněž v pracovní dny odpoledne.

RCE100, 22. 6. 2013, Přáslavice

Další zkušební soutěž kategorie RCE100 se rozhodli uspořádat hoši z Mariánského Údolí na letišti v Přáslavicích.
Předpověď počasí se naštěstí nenaplnila a po ranní průtrži mračen se další déšť objevil až v 15:00, po odjezdu většiny soutěžících. Po celý den panovalo polojasné počasí s větříkem do 5m/s.

Sedmnáct pilotů, rozdělených do tří skupin, pět základních kol a jedno kolo finálové. Průběh soutěže probíhal přesně podle připravených pravidel, nevyskytl se žádný problém a myslím, že je tento návrh průchodný.

A k vlastnímu závodu.
Můj problém je v tom, že každou soutěž letím s jiným modelem, nejsem zatím schopný přesně odhadnout vypínací výšku a první přistání v čase a na bod, proběhlo až v prvním soutěžním letu. Opět se střídaly vynikající lety s lety průměrnými i vysloveně zpackanými.

Hvězdy však nezklamou, Mirek Prašivka, Franta Odehnal a Radek Malčík podávali skvělé výkony po celý den.

Do finále nastoupili: F. Odehnal, R. Malčík, M. Prašivka, P. Malčík, P. Slezák a K. Zemančík.

Finále byl nový, velmi atraktivní a zajímavý závod. Někdo opakoval start brzy, jiný o chvíli později a další vůbec. K maximálnímu času se nikdo nepřiblížil, tak dokud jury nevyřkla ortel, nikdo nevěděl, na kterém místě nakonec skončil.

Na nástupu jsme se tedy dozvěděli, že vyhrál Mirek Prašivka jen velmi těsně následován Frantou Odehnalem a s odstupem Petrem Malčíkem. Bramboru veze domů Petr Slezák.

Další krásně strávený den a tak nám nezbývá než poděkovat pořadatelům.

Výsledky.

Po odjezdu posledního pilota nastal čas pro druhý, tajný závod :-), ve kterém měřili síly jen zástupci domácího týmu a hochů z LMK Polanka. Pravidla FAI F5J, jen čtyři kola bez finále, místní s modely F5J, Polanka s modely RCEK a RCE100. Byla to řež bez slitování s celkem překvapivými výsledky (ty jsou ale samozřejmě tajné). Snad jen napíšu, že i přes snědené svačiny, kufr auta nešel dovřít!:-)

A závěr? Dejme "malým" výškoměrům šanci, atraktivita soutěže je v porovnání s RCEK neporovnatelná.

Foto. (P. Malčíková)

Pro lmk.polanka Radim Barč

Leteckomodelářský klub Polanka