Přihlášení

Nejnovější foto

RCEV

Kdy a kde nás najdete?

Pokud počasí dovolí - na letišti „Na Fialové louce“, pravidelně každou sobotu a neděli v odpoledních hodinách, nepravidelně pak rovněž v pracovní dny odpoledne.

Podzimní RCEJ 1.9.2007-Polanka

Copak nám to přinese.: V tuto chvíli jsme měli trošičku obavy!Copak nám to přinese.: V tuto chvíli jsme měli trošičku obavy!Předpověď počasí nám tentokráte nakloněna nebyla, my však doufali v zázrak. Nestal se. Sobotní ráno bylo uplakané a obloha zatažená na čtrnáct dní. Liják střídal mrholení a naopak.

Během chvíle jsme připravili letovou plochu, ozvučení letiště i bufet a schovaní ve stanech a pod deštníky čekali na příznivější počasí. Již v pátek večer dorazili kluci z Nové Paky, kteří noc strávili pod stany na letišti. Ráno dojeli Hořičtí, Valaši a zbytek startujících. Celkový počet pilotů se zastavil na čísle 26 a to je slušné. V půl jedenácté pršet přestalo a my začali závodit.

Objevilo se několik nových modelů, předně bych se zmínil o Siestě (Top model). Je to stavebnice určená právě pro kategorii RCEJ, ovládána je výškovka, směrovka a celá odtokovka. Létá znamenitě. Jarda Šmehlík přivezl celokompozitový brus, který jsme ale v akci neviděli. Velmi hezký model postavil Zdeněk Klečka. Jeho žluťásek má ovládány křidélka a plovoucí výškovku i směrovku. Nebezpečný soupeř.
Zvláštností modelů hořických pilotů byla neuvěřitelně velká výškovka. Dalším novým modelem byl Filip Light se kterým závodil pan Vinklárek. Já jsem odlétal první kolo se stařičkým Trumfem 2 a zbytek, když se zvedl vítr, si odbyl soutěžní premiéru Trumf 5. S Trumfem 4 ještě létal náš nový soutěžící Aleš Krátký. Přetrumfováno. Co se týká pohonu, je vidět značný přechod k Li-Pol akumulátorům. O převodech a vrtulích se zmiňovat nebudu, bylo by to na dlouhé povídání.
Déšť si ještě vynutil jedno krátké přerušení, které soutěžící využili k posilnění a osvěžení v našem provizorním bufetu o který se vzorně staraly naše žabičky. Patří jim veliké děkujeme!

Ceny pro nejlepší věnovaly firmy JETI model a ROYAL model. Jim taky patří poděkování.
Pro nepřízeň počasí se soutěž protáhla až do odpoledních hodin, ale myslím si, že všichni odjížděli velice spokojení.

A výsledky:
1. místo - Radim Barč-LMK Polanka -2074b.
2.místo-Vladimír Čermák-Nová Paka-2027b.
3.místo-Lukáš Vencl-Nová Paka-1891b.
4.místo-Leoš Tomiška-Hořice-1843b.
5.místo-Jaroslav Šmehlík-Zbyslavice-1840b.
6.místo-Stanislav Vinklárek-Hranice-1833b.
7.místo-Miroslav Číp-Hořice-1830b.
8.místo-Jiří Múhl-Nová Paka-1794b.
9.místo-Zdeněk Klečka-LMK Polanka-1787b.
10.místo-Ivan Havlík-Paskov-1758b.

Kompletní výsledkovou listinu si můžete prohlédnout ve formátu PDF.

Pro lmk.polanka Radim Barč

Leteckomodelářský klub Polanka