Přihlášení

Nejnovější foto

RCEV

Kdy a kde nás najdete?

Pokud počasí dovolí - na letišti „Na Fialové louce“, pravidelně každou sobotu a neděli v odpoledních hodinách, nepravidelně pak rovněž v pracovní dny odpoledne.

Podzimní F5J na Trnávce

Na sobotu 21.10. naplánoval Kamil se svým týmem odloženou soutěž kategorie F5J.
Vratimovská frakce je pověstná precisním přístupem ke všemu, co dělá. Po ránu nás tedy přivítalo dokonale vybudované zázemí, připravena technika a v hrncích začínala klokotat voda. Jen s počasím jsou hoši trochu rozhádaní. Deset stupňů ve spojení s čerstvým větrem zalézalo pod kůži. Ale nepršelo!!!

Asi špatná předpověď může za pouhou dvacítku soutěžících. SORG nás rozdělil do třech skupin, Kamil naplánoval pět základních kol a tři kola finálová. Do finále postupovalo osm nejlepších.

Zcela zatažená obloha termické orgie neumožnila, ba co více, nalétat maximum se za celou soutěž podařilo jen těm nejšťastnějším. Většinou se přistávalo po páté minutě a to z výšky kolem 200 metrů.

Ale tak jako vždy, podmínky měli všichni stejné! Žádná havárie, žádné přistání na stromy ani žádná srážka, jediné problémy měl Tom Hlavinka se servy, vždy však přistál bez poškození letadla.
Před druhou hodinou skončila základní kola a po spočítání výsledků se nastoupilo k finálovým letům.

Opět se vypíná kolem 200 metrů, ale odpoledne se už vzduch začal pohybovat i nahoru a tak začaly i první pokusy o kroužení, mnohdy neúspěšné. Jen Radek Malčík si létal svoji vlastní ligu a nakládal a nakládal a nakládal.
Po zásluze vyhrál, druhý jsem skončil já a na stupních nás doplnil Malčík, tentokráte Zdeněk.

Děkuji pořadatelům za perfektní organizaci, klobásy i hezké ceny pro všechny finalisty!

Fotky

Výsledky

Leteckomodelářský klub Polanka