Přihlášení

Nejnovější foto

RCEV

Kdy a kde nás najdete?

Pokud počasí dovolí - na letišti „Na Fialové louce“, pravidelně každou sobotu a neděli v odpoledních hodinách, nepravidelně pak rovněž v pracovní dny odpoledne.

F5J- Polanka nad Odrou, 21.5.2016

Počasí dorazilo v čas a dokonalém stavu, přesně podle objednávky!

Pořadatelský tým se postaral o zázemí a od sedmi se začali sjíždět soutěžící. Přijeli všichni přihlášení a tak jsme se přesvědčili, že naše letiště pojme max. 30 borců. Toto je hranice pro nestísněný bivak.

Na nástupu byla určena jury, jmenovitě Z. Malčík, M. Gaľa a P. Slezák, jako náhradník K. Kičmer. Za celý den neměli do čeho píchnout, naštěstí. Hlavní rozhodčí Mirek Stryk svědomitě kontroloval čas a správnost zápisu jednotlivých pilotů, je to cesta jak v jednom člověku předejít spekulacím.
Úmyslně jsme na organizaci použili jen základní vybavení (noťas, zdroj, malý zesák z Číny, dvě bedýnky a megafon). I s tímto vybavením se dá soutěž F5J uspořádat ke spokojenosti všech zúčastněných.

Létalo se na šesti startovištích, čtyři rundy v kole, pět základních kol a pro sedm nejlepších tříkolové finále. Po celou dobu soutěže nedošlo ke srážce modelů, jen jeden model přišel ve vzduchu z mi neznámé příčiny o ucho. V ideálních podmínkách podávali ti nejlepší borci neuvěřitelné výkony a musím vyzdvihnout záchranu Radka Novotného ze snad „záporné výšky“! I jediný junior soutěže, René Novotný, létal výborně a v celkovém hodnocení překonal hodně zkušených soutěžáků, velká gratulace! Párkrát se šlo pro model do pole, ale kdy ne. Chvílemi zlobil větřík, který se neustále otáčel a tak o přistání po větru nebyla nouze, taky krátce střižený pažit dělal problémy, letadla po něm klouzala.

Bez zdržení a průtahů jsme po čtrnácté hodině vyhlásili nástup k prvnímu finálovému letu v pořadí:

1. Radek Novotný
2. Petr Malčík
3. Radek Malčík
4. Marko Gaľa
5. Mirek Prašivka
6. Zdeněk Malčík
7. Zdeněk Vojkůvka

Finále probíhalo podle obvyklého scénáře, co nejníže vypnout, pomocí termiky nastoupat, přesně přistát. Riskuje se hodně a o výlety do okolí není nouze.

SORG zarachotil a vydal konečné výsledky:

1. Radek Malčík
2. Zdeněk Malčík
3. Radek Novotný

Závěrem chci všem poděkovat za bezkonfliktní, férové jednání a dochvilnost.
Největší dík patří Mirkovi Strykovi, Petrovi Vyležíkovi a Jardovi Osobovi za perfektní organizaci soutěže.

Celkové výsledky

Fotky

Fotky (J. Kremer)

Leteckomodelářský klub Polanka